Choď na obsah Choď na menu
 


Návštevná kniha

 

Všetky pripomienky a rady sú vítané ;)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Box

(Hepka, 23. 4. 2013 9:17)

Díky moc za super návod na ubytovaní "potvůrek". Díky fotkám jsem nemusela mužskýmu nic vysvětlovat a on je vrtal a řezal... a za tři hodiny myšky mají skvělé bydlení!

Re: Box

(Jesie, 23. 4. 2013 15:45)

Nie je vôbec začo :), som rada, že ho niekto využil :) a nech sa v ňom myškám hlavne páči ;).

wewe

(Jesie, 3. 4. 2013 12:22)

Ďakujem pekne za pochvalu :), žiaľ väčšina potkaníkov je už v nebíčku a aj všetci škrečkovia. Niekedy sa už musím dostať k aktualizácií článkov...

!!!

(wewe, 2. 4. 2013 20:32)

Úplne super stránka, úžastná!!!!! Len tak ďaľej a máte pekné potkaníky!!!

škrečok

(Jesie, 22. 10. 2011 0:09)

Ahojky, každé zvieratko má svoj charakteristický pach, tak aj škrečkov je trochu cítiť. Pri pravidelnom čistení je to ale minimálne :). Hlavne treba vyberať podstieľku z rohov kam ciká, prípadne domčeka. Mne sa už jeden škrečok síce kvôli zápachu vrátil, pani tvrdila, že predtým mali džungárskeho škrečka a toho vôbec cítiť nebolo. No zo zvieratiek je šktečky si myslím cítiť najmenej. A čo sa starostlivosti týka, tak si stačí kliknúť na článok Škrečok všeobecne a tam som o starostlivosti písala podrobne ;). No v porovnaní s inými zvieratkami je škrečok nenáročný, ale treba sa mu venovať a rátať s tým, že to aj niečo stojí. Krmivo, podstielka, výbava a ak sa mu náhodou niečo stane, tak aj veterinár. Ak vám ale rodičia budú ochotný prispieť, tak to zase nieje až tak veľa. No na začiatok je to fajn zvieratko, no musíte rátať s tým, že je to nočný živočích a cez deň potrebuje kľud a večer sa mu treba venovať. Držím palce nech sa vám podarí presvedčiť mamu a nech vám potom robí len radosť :).

škrečok

(kikuša, 21. 10. 2011 21:59)

ahoj prosím poradila by si my lebo s bratom by sme chcely škrečka ale mama ho nechce dovoliť lebo to že vraj smrdí je to pravda a je velká starosť o škrečka?

krásna stránka

(pATRíCIA, 2. 9. 2011 18:32)

Ahoj
príšerne sa mi páči táto stránka, ale chcela by som sa niečo spýtať ohľadom škrečkov : nevieš,/ nepoznáš nejaké hračk,yčo by som môjmu ňufovi mohla vyrobiť,??? Ak áno, napíš mi na mail: hhviezdaa_1@azet.sk dakujem

pekne

(petuldo, 23. 1. 2011 12:40)

OK dakujem

:) pekne

(Jesie, 22. 1. 2011 20:13)

Ahoj, ďakujem. Pôvodne som taký článok mala v pláne, teda skôr o výrobe boxu a tiež fotky v čom moji škrečkovia bývajú, ale bohužiaľ som sa k tomu zatiaľ nedostala. Možno časom doplním :).

:) pekne

(petuldo, 22. 1. 2011 19:46)

ahoj este by som tam pridal nejake temy napr nieco o klietke,boxe,akvariu, alebo nieco take co sa tyka klietok.inac velmi dobra stranka vela som sa toho docitál velmi good fakt

Dodatok k pochvale :-)

(Mirra, 13. 12. 2010 22:23)

Za máličko :).

Obdivujem Ťa aj zato, že si mala rada aj tých škrečkov a potkaníka ktorí hrýzli, že si ich brala ako osobnosti a naučila si sa s nimi žiť a manipulovať tak, aby to bolo pre obe strany v poriadku. Tomuto hovorím trpezlivosť a nesebeckosť.


M.

Pochvala

(Jesie, 12. 12. 2010 17:50)

Ahoj,
veľmi pekne ďakujem :).

Pochvala

(Mirra, 12. 12. 2010 16:21)

Ahoj, Jesie (Evka).

Máš krásnu stránku, veľmi citlivo a s láskou píšeš o svojich súčasných a hlavne bývalých zvieratkách, je to nádherné čítanie.

Verím, že sa Ti v živote splní to, po čom túžiš, veľmi Ti fandím a držím palce.


Mira (CHS Moon Starr)

Wroum :)

(Skyrra, 19. 11. 2010 13:22)

No neviem...aj tak si myslím, to čo som už písala. Neviem či mojím škrečkom a potkanom niečo bolo...Skôr nie. Boli vitálni a zdraví až úplne dokonca. Mala som zatiaľ len džungárskych škrečkov a väčšinou sa dožívali 2,5 roka + - nejaké tie mesiace, potkany tiež tak. Myslím že je pre zvieratko krajšie zomierať v prostredí, kde prežilo celý svoj život a kde sa cítilo dobre. A samozrejme s ich milovanou osobou. Ale ako si napísala, každý má na to iný názor...

Wroum :)

(Jesie, 17. 11. 2010 13:04)

Ahoj, ďakujem. No je úplne normálne, že škrečky majú zdravotné problémy a čím ich je viac, tak tým je to viac pravdepodobnejšie. A zomreli na starobu je veľmi všeobecné, aj im niečo muselo byť, určite nezomreli len preto, že mali taký vek. A mala si džungárskych, alebo sýrskych? Sýrsky sa ozaj v priemere dožívajú tak okolo tých dvoch rokov, viac skôr výnimočne. Žiaľ tam u tých mojich bol zrejme aj nejaký dedičný problém. Čo sa potkanov týka, tak tí sa tiež dožívajú okolo 2-3 rokov a nieje pravidlo, že by sa dožili troch. Ja si nemyslím, že to bolo zbabelé. Napríklad ten potkan, ani nevieš ako mi to bolo ľúto, najskôr som ho chcela zachrániť, ale keď som si predstavila ako by ho bolelo to čistenie abscesu, ešte aj zub mu prerástol a keby mu ho museli skracovať, tak som sa cestou k veterinárovi nakoniec rozhodla pre uspatie. Vtedy som nevedela či to správne je, ale vzhľadom k tomu, že pitva ukázala, že mal v pľúcach abscesy a celkovo mu zlyhala imunita, tak by ho teda čakal ešte ozaj parádny život. Možno by sa dožil pár hodín, možno dní a čo ak týždeň? Vieš ako by ho to všetko bolelo? Ja kebyže si môžem vybrať, tak by som to chcela mať radšej skôr za sebou. A myslíš si, že ja som nebola pri ňom keď ho uspávali? Alebo pri každom jednom škrečkovi? A každé jedno rozhodnutie je rovnako ťažké a pri niektorých ešte ťažšie. Prajem ti aby si to nikdy nemusela zažiť, no a ak raz o tom budeš musieť rozhodovať, aby nebolo tvoje rozhodnutie zbabelé. Každý chovateľ ktorý je zodpovedný a má / mal tých zvieratiek viac, tak o tom skôr či neskôr musel rozhodovať a poznám takých ľudí veľa. No a všetci by sme boli radšej keby nie. Každý má na eutanáziu iný názor, ale veľa krát je to to posledné ako môžeme nášmu milovanému zvieratku pomôcť.

Wroum :)

(Skyrra, 17. 11. 2010 12:11)

Ahoj, veľmi pekná stránka. Len ma zarazilo, že toľko tvojích škrečkov bolo chorých...ja som ich mala tiež veľa a všetky zomreli na starobu okolo 2,5-3 rokov. Tak isto aj potkany. A trošku ma zarazilo, že si ich dala uspať... Ja by som to nemohla, príde mi to zbabelé. Predstav si, že zomieraš. Chcela by si aby ti ten, koho miluješ, pichol ihlu do žily? Ja teda nie. Aj keby som najviac trpela, chcela by som s ním byť až do konca. A tak to robím aj s mojími zvieratkami. Odídu preč v mojom náručí.

ahoj

(Jesie, 6. 11. 2010 17:50)

Ahoj, veľmi pekne ďakujem za milý príspevok :) a som rada, že si sa dozvedel aj niečo nové a užitočné.

ahoj

(petik, 6. 11. 2010 17:02)

ahoj velmi vela som sa tu na tvojej stranke dozvedel o skreckov napr.vobec som nevedel ze ked maju male nemozu mat ovocie ...paradna stranka

Ahooj

(Jesie, 15. 9. 2010 21:48)

Ahoj, veľmi pekne ďakujem za milý komentár.
Tak nech sa ti s novým potkaníkom darí.

Ahooj

(Raily96, 31. 8. 2010 21:50)

ahooj, mas velmi peknu stranky a pacia sa mi tvoje potkaniky :) ja sama mam samceka Didiho ale len od vcera :DD